Szamba

Aktualne promocje

Zbiornik 1000 litrów

 

Firma GREENEA w swojej ofercie posiada szamba wykonane z PEHD (zagęszczony polietylen) oraz GRP (laminat poliestrowo-szklany). Są one dużo lżejsze niż potocznie używane zbiorniki betonowe co znacznie upraszcza ich montaż.

Tworzywo to materiał trwały i odporny na korozję chemiczną, dzięki czemu zbiorniki nie korodują i nie wchodzą w reakcje z otoczeniem. Szamba z tworzywa mają jeszcze jedną ważną zaletę. Gdy przestają być potrzebne (bo do działki zostanie doprowadzona kanalizacja), nie trzeba ich wyrzucać. Można je odstąpić innemu użytkownikowi, zbierać w nich deszczówkę (po oczyszczeniu zbiornika), wykorzystać jako osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dobór pojemności zbiornika

Przyjmuje się, że całkowite zużycie wody w ciągu dnia przez jednego domownika wynosi około 150 l. Dlatego pojemność zbiornika dla czteroosobowej rodziny powinna wynosić około 8 m3. Jeśli ścieki będzie się wywozić częściej, zbiornik może być mniejszy. Pojemność zbiornika jest orientacyjna. Warto kupić zbiornik o wielkości dostosowanej do pojemności wozów asenizacyjnych, jakimi dysponuje lokalne przedsiębiorstwo zajmujące się wywozem płynnych nieczystości. Takie rozwiązanie będzie dla obu stron najlepsze pod względem wygody i kosztów.

 

Szamba PEHD (polietylen)

Zbiorniki są wykonane z ekologicznego polietylenu. Dzięki formowaniu rotacyjnemu udało się osiągnąć niezrównaną wytrzymałość i najwyższą stabilność zbiorników. Ze względu na monolityczną konstrukcję (jeden element w całości wypiekany w piecu), wszystkie zbiorniki są w 100% szczelne. Osiągamy w ten sposób trwałą ochronę przed złamaniem czy pęknięciem zbiornika. Jest to więc bezpieczna inwestycja na dziesięciolecia.
Gwarancja na zbiorniki wynosi 10 lat.

Zbiorniki dostępne są w kolorach czarnym oraz niebieskim w bardzo szerokim wachlarzu pojemności od 1000 do 10000 litrów.

Zbiorniki dzięki swej solidnej, użebrowanej konstrukcji posiadają bardzo dużą wytrzymałość na ściskanie i podczas montażu nie muszą być obsypywane mieszanką cementu z piaskiem co również obniża koszty całej inwestycji.

Zbiorniki na szambo PEHD

Szamba F-Line

W ofercie posiadamy również specjalną serię obejmującą zbiorniki płaskie Rewatec F-Line nadające się idealnie na tereny z wysokimi wodami gruntowymi. Płytki zbiornik oznacza mniejszy nakład prac ziemnych, łatwy montaż i mniejsze koszty. Mały wykop łatwo można wypełnić ponownie i ogród wygląda tak, jak przed zamontowaniem zbiornika. 

Gwarancja na zbiorniki F-Line wynosi 25 lat.

Zbiorniki płaskie dostępne są w pojemnościach 1500, 3000, 5000 oraz 7500 litrów.

płaski zbiornik na szambo F-Line

Szamba Blue Line II

Zbiorniki Rewatec Blue Line II to seria bardzo wytrzymałych zbiorników wykonanych z PEHD. Zbiorniki mogą być posadowione do 1/3 swojej wysokości w wodzie gruntowej oraz przy zastosowaniu dedykowanych elementów rur wznoszących można je obciążać ruchem kołowym.

Gwarancja na zbiorniki Blue Line II wynosi 25 lat.

Zbiorniki Blue Line II dostęne są w pojemnościach 1500, 2600, 4300, 5200, 7600 oraz 10000 litrów.

zbiornik na szambo blue line

Szamba NEO

Zbiorniki Rewatec NEO są nowością na polskim rynku. Dzięki specjalnej formie zbiornika, która nadajem jemu kształt zbliżony do struktury muszlim zbiornik Neo jest lżejszy od swoich odpowiedników z innych serii producenta a jednocześnie wytrzymalszy. Może być posadowiony w wodzie gruntowej oraz gruntach nieprzepuszczalnych, a przy odpowiednich elementach wznoszących również obciążony ruchem kołowym. 

Gwarancja na zbiorniki NEO wynosi 35 lat.

Zbiorniki NEO dostęne są w pojemnościach 800, 1500, 3000, 5000, 8000 oraz 10000 litrów.

zbiornik na szambo neo

Zbiorniki WH

Dodatkowo wśród modeli PEHD posiadamy zbiorniki o kształcie cylindrycznym poziomym o wysokościach korpusu 1,2m oraz 1,5m. Modele o wysokości 1,2m idealnie nadają się na tereny podmokłe lub z wysokim poziomem wód gruntowych.

Zbiorniki dostępne są w pojemnościach od 2000 do 75000 litrów.

plastikowy zbiornik na szambo

Szamba GRP (laminat)

Bezodpływowe zbiorniki  wykonane z laminatu to typoszereg produktów o pojemnościach użytkowych od 2000 do 60000 litrów.

zbiornik na szambo z laminatu

Do budowy zbiorników wykorzystuje się żywice poliestrowe, tak zwane laminaty, zbrojone włóknem szklanym. Ich zaletą jest nieduży ciężar (zwłaszcza w porównaniu z betonowymi zbiornikami). Zależnie od pojemności ważą od 60 kg. Łatwo je transportować i montować - zbiornik można więc posadowić nawet w miejscu, do którego nie dotrze samochód czy tym bardziej dźwig.


Aby sprawdzić ceny zbiorników na szambo kliknij poniższy link:

 

Cennik zbiorników na szambo« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź