Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Dlaczego warto wybrać przydomową oczyszczalnię?

 

Masz dość szamba i kosztów związanych z jego częstym opróżnianiem? Jesteś na etapie planowania bądź budowy Swojego wymarzonego domu i zastanawiasz się nad sposobem odprowadzania nieczystości?

To najwłaściwszy czas, by zdecydować się na Twoją własną przydomową oczyszczalnię ścieków.

Właściciele wielu gospodarstw domowych borykają się z problemem posiadania bezodpływowych zbiorników na ścieki. Bardzo częste i kosztowne opróżnianie, obawa przed nagłym przepełnieniem w czasie okresu świątecznego czy weekendu, kiedy ciężko jest zorganizować wywóz, to zdecydowane wady takiego rozwiązania.

Również korzystanie z kanalizacji ogólnospławnej pomimo swej wygody wiąże się niestety z dość dużymi kosztami oraz faktem, iż nie do końca płacimy za ilości ścieków, jakie do niej trafiają. Rozwiązanie takie jest bardziej ekologiczne niż szambo lecz obserwujemy ciągły wzrost opłat związanych z tą usługą.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest najtańszym sposobem utylizacji ścieków bytowo-gospodarczych oraz, co równie ważne, nieszkodliwym dla środowiska naturalnego. Całkowity koszt jej rocznego utrzymania oscyluje w granicach 100-150 złotych a właściwie dobrana i poprawnie zainstalowana będzie służyć przez wiele lat.

 

Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie można podzielić na dwie grupy ze względu na zasadę działania, tj:

Biologiczne

Oczyszczalnie biologiczne to oczyszczalnie, w których cały proces przebiega w zbiorniku, nie posiadają drenażu rozsączającego a produkt oczyszczony, który otrzymujemy na wylocie ze zbiornika odpowiada parametrom wody drugiej klasy czystości i można ją wykorzystać do podlewania ogrodu bądź odprowadzić do pobliskiego cieku wodnego.
przydomowa oczyszczalnia, oczyszczalnia biologiczna

Drenażowe

Grupa ta to oczyszczalnie, których proces oczyszczania ścieków przebiega dwuetapowo: w zbiorniku (odseparowanie i wyklarowanie ścieków) i w tzw. drenażu rozsączającym (dalszy rozkład w procesach tlenowych). W efekcie tego do gruntu przenika oczyszczona zgodnie z normami woda pościekowa.

przydomowa oczyszczalnia, oczyszczalnia drenażowa, rozsączająca

 « Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź