Elementy systemu nawadniającego - nawadnianie ogrodow i innych terenow zieleni

Elementy systemu nawadniającego

 • Projekt instalacji

  Jest to rzecz, od której powinniśmy zacząć jeżeli chcemy zainstalować system nawadniający. Aby wykonać jego w sposób prawidłowy niezbędne jest dokładne zwymiarowanie terenu przeznaczonego pod instalację nawadniającą jak również określenie ciśnienia i przepływu wody w źródle, z którego będziemy zasilać nasz system.

  Chętnie przedstawimy Państwu Nasza ofertę w trakcie osobistego spotkania i nieodpłatnie wykonamy wycenę systemu nawadniającego dla dowolnego obiektu.

 • Sterownik nawadniania

  Jest to urządzenie elektroniczne, którym programuje się dni, godziny a także czas nawadniania. Występuje bardzo szeroka gama sterowników dobieranych w zależności od potrzeb i warunków występujących w nawadnianym obiekcie. Posiadamy sterowniki wewnętrzne i zewnętrzne, zasilane z sieci jak i bateryjne. Obsługujące od jednej do dwustu i więcej sekcji.
  nawadnianie ogrodu sterowniki

 • Elektrozawór

  To zawór współpracujący ze sterownikiem, jest otwierany i zamykany sygnałem elektrycznym wysyłanym przez sterownik nawadniania. Kontrolujący przepływ wody w danej sekcji.

 • Skrzynka zaworowa

  Jest to plastikowa, prostokątna lub okrągła skrzynka wykonana z tworzywa sztucznego, w której zainstalowane są elektrozawory. Skrzynkę zaworową instalujemy w dowolnym miejscu w ogrodzie, najczęściej tak, aby była niewidoczna.

 • Czujniki pogodowe

  To urządzenia wyłączające automatyczny system nawadniający, w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Obecnie dostępny jest bardzo szeroki wachlarz tych urządzeń obejmujący między innymi: czujnik deszczu, czujnik wilgotności gleby, czujnik wiatru czy ujemnych temperatur.

 • Elementy nawadniające

  Projektując automatyczny system nawadniający musimy tak dobierać sposób dystrybucji wody aby podlewanie było jak najkorzystniejsze dla roślin i zarazem wygodne dla użytkowników ogrodu.

  Zraszacz statyczny ( z głowicą stałą) - pracuje na niewielkich zasięgach 1-10m. Jest idealnym rozwiązaniem na małe i średnie ogrody oraz tereny o zróżnicowanych kształtach. Do zraszaczy statycznych dostępne jest kilka dysz o różnych sposobach podlewania, np. parasolowate lub strumieniowe dobierane w zależności od specyfiki podlewanego terenu.

   

  Zraszacz rotacyjny – pracuje na zasięgach 4-17m oraz więcej przy rozwiązaniach sportowych. Znajduje szerokie zastosowanie ze względu na regulowany kąt obrotu 40°-360° oraz regulację zasięgu zraszania.

  Zraszacz rotacyjny do nawadnianie ogrodu

   

  Linie kroplujące – jest to rura wykonana z tworzywa sztucznego, w której co 30-100cm umieszczone są emitery, przez które sączy się woda. Linię kroplującą instaluje się na argowłókninie i przysypuje korą lub grysem. Do prawidłowego funkcjonowania linia kroplująca potrzebuje dokładnego filtra wychwytującego z wody drobne nieczystości.« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź